top of page

SU TASARRUFU SAĞLAYAN EVİYELERLE YAŞAMI DÖNÜŞTÜRÜN


So Glanze, doğanın bir parçası olduğu bilinciyle yaşama katkı sunmaktadır. Kurumsal kimliği, sürdürülebilir yaşamın önemini ilke edinen bir anlayışa sahiptir. Suyun yaşamın temel enerji kaynağı olduğu gerçeğinden yola çıkarak So Glanze, kuraklık ve dolayısıyla su kıtlığı tehlikesine dikkat çekmektedir. Herhangi bir amaçla muftakta kullanılan su miktarına azami dikkat edilmesi, harcanan birim su miktarına göre verimin arttırılması, doğal su kaynaklarının korunması, yüksek kalitede suyun toprakla yeniden buluşturulması So Glanze’nin üstün kalite v e tasarımlarının da çıkış noktasıdır


Mutfak Eviyeleri


Su tasarrufuna en çok dikkat edilmesi gereken yaşam alanlarının başında muftaklar gelmektedir. Çünkü mutfak evin; mutfak eviyeleri ise mutfağın merkezidir. Yemek hazırlarken, bulaşıkları yıkarken, sebze ve meyveleri temizlerken suya ihtiyaç duyulması mutfak eviyesini doğru kullanmanın önemini de ortaya koymuştır. Pratik, işlevsel, gıdaya uyumlu, kimyasal tepkimeye girmeyen, çizilme direnci yüksek, leke tutmayan ve gözeneksiz dolayısıyla kolay temizlenebilir doğal kuvars eviyeler seçilmelidir. So Glanze kuvars mutfak eviyeleri harcanan su miktarına göre verimin arttırılmasına olanak sağlamaktadır. Musluklara takılan çeşitli aparatlarla da sudan tasarruf sağlanmaktadır.


Su Tasarrufu Yapın

Bu bilgilerin ışığında doğru eviye seçimin yanı sıra eviyeyi doğru kullanmakta su tasarrufuna giden yolda önemli adımlardır. Meyve ve sebzeleri kuvars mutfak eviyesinin içinde akan suyun altında değil de bir kapta yıkamak ilk maddedir. Bu suları daha sonra çiçeklerinizin dibine döküp sürdürülebilir yaşama da katkı koyarsınız. Yine bulaşıkları kuvars mutfak eviyesinin içinde akan suda yıkamak yerine bir peçeteyle silip bulaşık makinesine yerleştirmek ve tam kapasite dolunca çalıştırmak da listeye eklenebilir. So Glanze kuvars mutfak eviyesi seçerek doğru tercih yaptınız ama eğer musluğunuz damlatıyorsa hemen tamir ettirilmelidir. Çünkü damlatan bir musluk günde 40 ile 200 litre kadar suyun ziyan olmasına sebep olmaktadır.


Comments


bottom of page